неділя, 9 листопада 2008 р.

Світ починає відмовлятися від пластику

Все більше країн у світі відмовляються від використання пластикових пакетів. Тільки на початку вересня поліетиленові пакети заборонили в Єгипті й Аргентині. У п’ятницю влада аргентинської провінції Буенос-Айрес прийняла закон, який забороняє не тільки випускати, але і використовувати поліетиленові пакети.
Протягом двох років поліетиленові вироби в обов’язковому порядку будуть замінені на паперові або виготовлені зі спеціальних біоматеріалів, які швидко розкладаються.
Закон, прийнятий у Буенос-Айресі, повинен не тільки скоротити шкідливі викиди в атмосферу, але і покращити умови життя в провінції. Не виключено, що до 2013 року дія закону пошириться на всю країну, де щорічно використовується як мінімум 150 цих виробів на людину.
Тим часом, у світі виготовляється близько мільярда пластикових мішків. І це при тому, що термін розкладання поліетилену в землі становить близько 100 років, а під час спалювання пакетів в атмосферу викидаються шкідливі речовини.
У США, де вироби з поліетилену заборонені в деяких містах, влада вперше звернула увагу на проблему після того, як у Тихому океані був виявлений цілий острів зі сміття, здебільшого з пластикових пляшок і пакетів.
Заборона на використання пластикових пакетів днями була введена у провінції Червоне море (Єгипет). Влада вирішила піти на цей крок, щоб зберегти унікальну екосистему Червоного моря, де від викинутих у море поліетиленових пакетів у першу чергу страждають коралові рифи.
Тим часом, деякі країни прагнуть, щоб на зміну пластиковим пакетам у магазинах і продуктових крамницях прийшли упаковки з паперу — екологічно чистого матеріалу, який не створює проблем під час утилізації.
Цього року відома мережа роздрібних супермаркетів Японії — Seven Eleven — почала продаж тільки екологічно чистих пакетів. Частина прибутків від продажу буде використана для купівлі в Індії права на викид газу двоокису вуглецю. Компанія має намір передати це право японському уряду.
В Європі від пластикових пакетів найближчим часом планують відмовитися Франція, Італія й Австралія.
А в Німеччині проблему утилізації пластикових пакетів вирішили покласти на плечі споживачів. У 1991 році в країні були прийняті правила, згідно з якими виробники і продавці зобов’язані відповідати за збір і повторну утилізацію пакувальних матеріалів. У свою чергу, споживачі повинні оплачувати витрати на цю утилізацію.
Тим часом, у нас ситуація з пластиковими відходами виглядає по-іншому. Наприклад, згідно зі звітом екологів, у містах на переробку йде лише 5 відсотків від усіх твердих побутових відходів, інші відвозять на смітники. У багатьох супермаркетах і магазинах поліетиленові пакети для покупок знаходяться у вільному доступі. Більшість з них використовують тільки один раз, після чого викидають.
«Ми, звичайно, не можемо зовсім уникнути пластику в нашому міському житті, але мінімізувати його використання хоча б у вигляді пакетів, 99% яких не переробляється, цілком нам під силу. Головне — почати, а потім звичка використовувати сумку або паперовий пакет прийде сама собою», — розповіла спеціаліст екологічної організації Ольга Пегова.
"Рівне вечірнє", http://www.rivnepost.rovno.ua/showarticle.php?art=019105


У Китаї з 1 червня штрафуватимуть за користування пластиковими пакетами. Із торгових підприємств та дрібних приватних продавців стягуватимуть майже $1,5 тис. за використання безплатних пластикових пакетиків для упаковки.
Рішення прийняли через екологічне забруднення. Щодня в Китаї використовують до 3 млрд пластикових пакетів. Їх після разового використання викидають на вулицю.
У ході кампанії з захисту навколишнього середовища уряд КНР у лютому цього року закрив завод ”Хуачан”. Це найбільший у країні виробник пластикових пакетів. Щорічний прибуток підприємства складав майже $305 млрд. Із червня в країні вводять повну заборону на виробництво, продаж і використання пластикових пакетів, товщина яких перевищує 0,025 мм.
У січні цього року австралійський уряд заборонив використання поліетиленових пакетів. Франція розглядає подібне рішення із 2006 року. До 2010-го закон про заборону використання поліетиленових та пластикових упаковок планує прийняти італійський уряд.
У кінці 1990-х у Тихому океані виявили величезний плавучий сміттєвий острів. Купа сміття, яку вчені назвали ”супом із пластику”, тримається на невеликій глибині завдяки підводним течіям. Відходи можна побачити навіть із корабля — в основному це вироби з пластику. Спеціалісти-океанологи стверджують, що площа плаваючого непотребу вдвічі перевищує континентальну площу США.
Ангеліна КАРЯКІНА
Газета UA, http://gazeta.ua/index.php?&id=221810



Финансовая комиссия при Национальной ассамблее Франции одобрила введение налоговой ставки в размере 0,15 евро на пластиковые пакеты, предлагаемые покупателям на кассах крупных магазинов, и 0,10 евро на пластиковые пакеты для упаковки овощей и фруктов, сообщают французские СМИ.
Вопрос о введении налога будет вынесен на голосование правительства при обсуждении бюджета 2009 года.
«Цель такого решения - поощрение использования пакетов из биоматериалов, так как высокая плотность обычных пластиковых пакетов делает их утилизацию практически невозможной», - отмечается в сообщениях, сообщает РИА «Новости».
По мнению авторов проекта, использование пластиковых пакетов, подлежащих биопереработке, позволит сократить «с 30% до 75% выброс диоксида углерода».
«ForUm»

Немає коментарів: