Стаття мала б бути на сайті http://pravda.if.ua/news-27099.html. Наводжу деякі витяги, тому що весь текст страшенно безграмотно написаний.
Надвірнянське сміттєзвалище знаходиться на території, яка межує із м. Надвірна (на відстані 450 м.), с. Пнів (500 м.), с. Мозолівка (600 м.), с. Стримба (750 м.). Сміттєзвалище займає площу близько 4,5 Га та обслуговує м. Надвірна, села та селища Надвірнянського району, населені пункти Яремчанської міськради, спортивну базу Заросляк та гірськолижний курорт Буковель. За стан сміттєзвалища відповідає комунальне підприємство "НАДВІРНАКОМУНСЕРВІС" та його керівник Кіндрат Андрій Маркіянович.
Як бачимо із журналу в’їзду машин на сміттєзвалище, який вдалось сфотографувати, туди за день звалюють відходи до 40 машин. Кожна з них платить гроші за скидання сміття охоронцям, які працюють у бетонній споруді на в’їзді.
У журналі можна побачити цікавий запис - "часник" (приватна особа - "чАсник"). Отже, на сміттєзвалище допускаються не тільки установи, які мають договір про скидання сміття, а й приватні машини. Що вони скидають на смітник, ніхто не перевіряє. Ніхто достеменно не знає, чи не потрапляють сюди, наприклад, калуські хімікати та інші отруйні речовини.
Здавалося б, у туристичному регіоні до сміття мали б ставитись акуратно та з розумом. Особливо беручи до уваги, що у радіусі кілометра від сміттєзвалища живуть тисячі людей.
У полігону відсутня елементарна огорожа, і в час сильного вітру сміття розвівається по сусідніх полях у будь-який бік, а коли вітер сильний — долітає до помешкань. Наслідком відсутності огорожі є різні проблеми.
Перша і найбільш болюча - вогонь. Сміття горить цілодобово і круглий рік. Вітри несуть дим, насичений отруйними сполуками, канцерогенами. Повітря, яким дихають люди навколишніх територій (Надвірна, Пнів, Стримба, Мозолівка), отруйне. За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 82 Адміністративного кодексу України фізичних осіб — від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Цікаво, чи візьметься прокуратура за Кіндрата Андрія Маркіяновича?
Коло території звалища протікає потічок, який потім тече через усе місто Надвірна. У часи повені він вимиває тонни сміття у місто. Потічок впадає в річку Ворона, яка несе свої води у Бистрицю Надвірнянську.
Бродячі пси, щурі розміром з кота та інші переносники інфекцій — постійні мешканці звалища. Мертві коти, собаки, хвора свійська худоба стають їх здобиччю.
Мер м. Надвірна Зіновій Андрвійович не може не знати про стан справ на сміттєзвалищі. Так, кілька років тому, коли вирішувалось питання про вивіз сміття машинами Надвірнянської служби із курорту Буковель, міська рада встановила непомірну ціну в 3,5 тис. грн за машину. Звичайно, курорт обрав інший варіант і домовився із Яремчанською службою. А сміття все одно їде у Надвірну.
Верхом владного цинізму є той факт, що будучи 14 років при владі, клан Андрійовичів розпродав землі коло сміттєзвалища замовчуючи факт екологічної катастрофи. Куди дивиться санепідемстанція, екологічна інспекція та природоохоронна прокуратура?
Славко Гук
4 квітня 2012
Немає коментарів:
Дописати коментар