Міський голова Сергій Мельник:
Щороку на міське сміттєзвалище вивозиться близько 260 тисяч кубометрів непотребу, і цифра ця постійно зростає. Можливості звалища вже майже вичерпано. Тому питання утилізації — актуальний та довгостроковий проект, і ми плануємо залучення сюди інвестицій.
Директор міського комунального підприємства «Спецкомунтранс» Анатолій Королюк:
Було виділено 250 тис. грн. з метою створення наукової концепції вирішення цього питання. Уклали угоду із львівським інститутом гірничо-хімічної промисловості, який давно займається розв’язанням подібних проблем в Україні та за її межами і має доволі великий досвід.
Висновки Гірхімпрому:
Сміттєзвалище обласного центру, яке займає площу 7,8 га, не відповідає існуючим технологічним нормам і не має можливості для розширення. При існуючих темпах вивозу сміття, які, за висновком науковців, перевищують навіть львівські, місця вистачить ще на два роки. І це за умови збільшення сміттєзвалища у висоту. Вивчили і структуру відходів, яка є приблизно такою: 42 % — харчові залишки, 18 % — пластикові пляшки, 15 % — папір.
Окремі контейнери для пластикових і паперових пляшок (контейнери виготовляє міське підприємство самостійно):
Городяни підпалюють сміття прямо в контейнерах, — розповідає Анатолій Королюк. — Щоденно відбувається декілька підпалів. Німецькі інвестори пропонують контейнери із пластмаси, але, боюся, вони не витримають звичок деяких хмельничан. До того ж німецький автомобіль не пристосований до наших умов.
Наразі ми пакуємо до 400–500 кг ПЕТ-пляшки на добу. При цьому щоденно зменшуємо навантаження на полігон до 2–2,5 тис. кубометрів відходів
Повністю стаття розташована тут: http://status.net.ua/material?id=535582
Немає коментарів:
Дописати коментар